środa, 16 marca 2016

Spotkanie po drugiej stronie lustra Wigierskiego Parku Narodowego. Taka akcja nam się szykuje


H: Już możemy się oficjalnie pochwalić!
Z dobrym (Waszym) przyjęciem spotkała się nasza relacja z zimowego nurkowania z instruktorami JagnaBlue w Gałęzistym (zobacz wpis). Idziemy za ciosem, bo w głowie narodził się pomysł na cykliczne przedstawienie nurkowań w wodach Wigierskiego Parku Narodowego. Jesteśmy po rozmowie z dyrekcją WPN, która bardzo (bardzo, a nawet bardzo) przychylnie podeszła do naszego projektu. Mamy zgodę !

fot. Hubert, jeszcze nie WPN, ale tuż przy granicy... Emil nad łąkami w Stawie 


H: Zaczynamy zatem niebawem nurkowania w miejscach nie zawsze do takich działań przeznaczonych. Kilka jezior i jeziorek już na nas czeka. Oczywiście głównym celem projektu jest zgromadzenie materiału: badawczego i  do promocji parku, a dla nas będzie to kolejne wyzwaniem nurkowe, fotograficzne i  filmowe. Taką mamy koncepcję!

 fot. Hubert, gąbka słodkowodna w Stawie

fot. Hubert, takie ryby ukryte...

H: Na zakończenie projektu planowana jest oficjalna promocja filmu połączona z wystawą… a jak znajdą się sponsorzy, to może „się wydamy” w tradycyjnej papierowej formie książkowej… ale do za kilka  miesięcy. Będziecie pierwszymi, którzy się o tym dowiedzą, a w trakcie oczywiście w relacjach fotograficznych Was nawiedzimy :)

Na razie szukamy partnerów i sponsorów… jeżeli są chętni do tego, by na nam pomóc w jakiejkolwiek formie… to zapraszamy do kontaktu na adres (napisz do nas), a jak się nie znajdą… to sami ich znajdziemy :)

Zespół w składzie:

Ewa Drucis  i Łukasz Drucis (instruktorzy, przedstawiciele JagnaBlue)

Emil Sieńko (divemaster z uprawnieniami archeologa podwodnego)

Hubert Stojanowski (operator filmowy i fotograf odpowiedzialny za wizualne aspekty projektu, nurek, paralotniarz, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, laureat konkursów fotograficznych i filmowych o tematyce przyrodniczej)

Miłosz Stojanowski (asystent, jedenastoletni nurek, fotograf przyrody, jego obecność pozwoli spojrzeć na zagadnienia z zupełnie innej perspektywy)

fot. Miłosz, a to już WPN... Czarna Hańcza koło Budy Ruskiej 

fot. Hubert, trawy w Czarnej Hańczy, a w trawie ktoś się czai...

fot. Hubert, szczupak w Stawie

fot. Hubert, narybek

fot. Hubert, szczeżuja

fot. Hubert, pod słońce, Staw

fot. Hubert, pod słońce, Staw

1 komentarz:

  1. Rewelacyjne fotki, byłam w szoku widząc te rybki....

    OdpowiedzUsuń