niedziela, 17 marca 2019

#26jezior wchodzi w fazę 3D. Kajak się materializuje…


H: Zima wyraźnie odpuściła. Odpuścił lód… szczególnie na większych akwenach (te mniejsze i leśne jeszcze się trzymają wersji zimowej). A w garażu tworzy się pierwszy kajak. Dlatego dziś kilka zdjęć z produkcji.

fot. Hubert, kajak jeszcze prowizorycznie powiązany... ale chęć zobaczenia przestrzennego była silna 


H: Kajak z papierowych planów i płaskiego arkusza sklejki zmienia już formę w bardziej przestrzenną. Co prawda czekamy jeszcze na listwy (te pięciometrowe), ale już nie mogłem się powstrzymać  i prowizorycznie związałem wycięte wręgi w konstrukcję 3D.  Cel był jeszcze jeden: przymiarka kokpitowa. Okazało się, że wymiary są idealnie dobrane, choć samo wsiadanie do łatwych nie należy. Taki urok kajaków grenlandzkich.  

fot. Hubert, takie plany 1:1

fot. Hubert, klejenie wersji papierowej... do drewnianej. Jeszcze na płasko

 fot. Miłosz, wycinka...

fot. Hubert, wycięte elementy...

fot. Hubert, produkcja garażowa...


fot. Hubert, przymiarka kokpitowa

H: Na tegorocznych targach „Wiatr i Woda” wystąpiliśmy jako prelegenci (na zaproszenie Adama Grzegorzewskiego z "Wiosła") i mieliśmy okazję spotkać projektanta naszego nowego kajaka.  Marcin Bober nam się objawił, a my nie omieszkaliśmy zrobić sobie zdjęcia.  To jest właśnie potęga internetu, bo wcześniej tylko za pomocą tego wynalazku komunikowaliśmy się z Marcinem (a mieszka on na drugim końcu Polski). Okazuje się, że „działamy prototypowo”, bo jest to pierwsza zaprojektowana konstrukcja, która w swej formie nawiązuje do kajaków wymyślonych przez Eskimosów.  Nasz model będzie pierwszy, a nam… tym bardziej miło. 

 fot. Miłosz, taki selfiak z Marcinem... i wręgą (na targach w Warszawie) H: A na koniec przypominamy filmik z Olkiem Dobą - patronem honorowym projektu #26jezior


----------------------------------------------------------------------------------------------------

A kto nam pomaga w realizacji pasji ku chwale Suwalszczyzny? Zobaczcie poniżej naszych przyjaciół projektowych… a miejsce jest także dla Was. Zapraszamy do współpracy.

 

4 komentarze:

  1. Piękna praca. Czekam na efekty końcowe.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja sezon na jachtach już rozpocząłem rejsem po jeziorach mazurskich. Było super. A jak wygląda kajak?Udało się go skończyć?

    OdpowiedzUsuń
  3. Zazdroszczę talentu, bo ja kajaki uwielbiam, ale tylko nimi pływać potrafię a nie konstruować. Już sobie swój własny nawet sprawiłam, ale brakuje mi nadal kamizelki i muszę szybko z www.gokajak.com/kamizelki-asekuracyjne-10 zamówić, bo niedługo nas ze znajomymi wyjazd czeka

    OdpowiedzUsuń