TuBylcy

Na tej stronie chcemy pokazywać ciekawych ludzi, którzy są w jakiś sposób związani z Suwalszczyzną... a my już te związki znajdziemy i Wam pokażemy.

_______________________________________________________________________________


Tu się urodził, a teraz gra dla całej Polski... Relacja z koncertu Tomka Organka w Suwałkach.
Zobacz nasze zdjęcia koncertowe Organek w Suwałkach… "w imię ojca i syna". 
 O Andrzeju "Wiśni" Wiśniewskim (film: Dogonić wiatr). Wicemistrz świata w
windsurfingu lodowym z Suwalszczyzny. Zobacz tekst, zdjęcia i film Premiera filmu „Dogonić wiatr” o Andrzeju „Wiśni” Wiśniewskim, czyli raczej o wodzie i wietrze.
 


O Pawle Młodkowskim (fotografiku współpracującym z National Geographic) w przelocie na Suwalszczyźnie. Zobacz materiał O krótkiej wyprawie rowerowej po SPK, spływie po lokalnej Amazonce i o tym jak powiesiliśmy Pawła Młodkowskiego.
O Reni, co ikony pisze pięknie.  Zobacz tekst, zdjęcia i film O sacrum zwizualizowanym, czyli ikonopisaniu Reni (w Sejnach)… i innych przedstawieniach (na Świętym Miejscu nad Rospudą)O Biegnącym Wilku (Darku Morsztynie), który czasem na Suwalszczyznę się zapuszcza. Zobacz tekst, filmy i zdjęcia  W psim zaprzęgu, czyli gramy o start w wyścigu... 
i drugi materiał O Biegunach, czyli o zamarzających Wigrach, Jacku Pałkiewiczu, Biegnącym Wilku, Bartoszu Stróżyńskim… i kilku innych wciąż gnających przed siebie.
O Emilce (mojej koleżance jeszcze z przedszkola) i Aliku, co razem tatarskie jedzenie serwują. Zobacz tekst, zdjęcia i film  Tatarskie jedzenie w jurcie mongolskiej we wsi Buda Ruska… tylko na Suwalszczyźnie.


O Piotrku Fiedorowiczu... na wielu instrumentach grającym. Zobacz tekst, zdjęcia i film O muzykantach, rysownikach, fotografach, czyli o uczniach i mistrzach wcielonych.

O chłopakach z grupy rekonstrukcyjnej  Pera Sudinoi – Synowie Jaćwieży i archeologach: Marcinie Engelu  i Czarku Sobczaku. Zobacz tekst, film i zdjęcia O Jaćwingach, archeologach, penetrowaniu grodzisk okolicznych i realizacji filmów 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz