czwartek, 22 sierpnia 2019

Kojle i Perty w projekcie #26jezior. Opłynięte.


H: Kojle i Perty opłynięte. Kolejne jeziora w Suwalskim Parku Krajobrazowym zostały przez nas odkryte z poziomu lustra wody. Piękne to jeziora, które z racji łącznika, stanowią jedność. Dlatego opłynięcie musiało nastąpić .  W tej akcji wzięła udział Agnieszka (dlatego mamy zdjęcia z nieco szerszej perspektywy, na których wreszcie jesteśmy we dwóch) … i Forest też tam był. Nasz kot "mobilny". 

fot. Agnieszka, w mgłę płyniemy... 
H:. Dziś udało nam się złapać trochę mgły porannej i płynęło się naprawdę świetnie. Co (mamy nadzieję) widać na naszych zdjęciach.Tyle...

fot. Hubert,  Kojle i Perty widziane onegdaj... z paralotni


Z większej wysokości  widać jednak, że jeziora różnią się barwą… choć są połączone przesmykiem (który widać na zdjęciu).
 

fot. Hubert, moja autorska konstrukcja jest lżejsza od Kotika (białego), ale jednocześnie mniej stabilna... dlatego pływa nim Miłosz. Zupełnie inna linia, mniej wręg i listew... z Kotika "ściągnęliśmy" tylko kokpit.
 
fot. Agnieszka
 

fot. Agnieszka

fot. Agnieszka, Kotik (projekt: Marcin Bober),   wiosło  własnoręcznie zrobione (przygotowanie materiału dzięki firmie CAL)... ale już  po sporym "odchudzeniu). Dlatego uważne oko dostrzeże zmianę kształtu.

fot. Agnieszka, ruszamy...

fot. Agnieszka

fot. Hubert

fot. Agnieszka

 fot. Miłosz

fot. Miłosz

fot. Hubert, w przesmyku... od jakiegoś czasu pływamy w kapokach. Obligatoryjnie.

fot. Hubert, Miłosz przekonuje się do wiosła grenlandzkiego, Pięknie cedrowe i sporo lżejsze od mojego (sosnowo-mahoniowego).

fot. Hubert


fot. Agnieszka, tuż po wyjściu z przesmyku (już na Kojlach, a za linią drzew Perty)

fot. Agnieszka... taka kompozycja. Lubię!


Dzisiejsza trasa na podglądzie satelitarnym...
  ------------------------------------------------

A kto nam pomaga w realizacji pasji ku chwale Suwalszczyzny? Zobaczcie poniżej naszych przyjaciół projektowych… a miejsce jest także dla Was. Zapraszamy do współpracy.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza